Через те, що головний тренер збірної Казахстану Кака перебуває на карантині, оскільки захворів на коронавірус, функції керманича казахстанської збірної виконував українець Сергій Корідзе. Фактично для легенди українського та світового футзалу це була нагода показати себе в якості вже самостійного тренера, а не асистента. Тому, звісно, він хотів, щоб його підопічні змогли вдало стартувати на Євро-2022. Однак, варто сказати, що Сергій Гівійович все-таки отримував настанови від Кака завдяки сучасним засобам зв’язку. Але взагалі перед стартом на цьому чемпіонаті Європи обставини були проти збірної Казахстану. По-перше – нестабільна політична ситуація та надзвичайний стан у казахстані вплинули на підготовку «орланів» до цього континентального форуму. По-друге – про карантин Кака ми вже згадали. Але при цьому потрібно також згадати, що позитивні тести на коронавірус були у Кнауба, Турсагулова та Карагуорва, при цьому Карагулов спростував інформацію про позитивний тест, а Турсагулов таки отримав згодом негативний тест, проте не зміг вчасно долучитися до збірної, яка вже готувалася до гри проти Словенії. І по-третє – фактично за кілька днів до початку Євро травму отримав Лео, який перед цим тільки повернувся після довгої перерви у гру. В результаті Лео змушений пропустити близько двох місяців, а у складі збірної Казахстану його замінив Єрсултан Сагидиков. Фактично повноцінну підготовку до Євро змогли пройти тільки троє гравців – Єссенаманов, Акбаликов та Карагулов. Тому, збірній Казахстану довелося починати практично «з листа», у той час як словенці встигли пройти повну підготовку до турніру.

Однак, все-таки збірна Казахстану, на правах фаворита турніру, практично одразу заволоділа ініціативою та почала шукати ключі до воріт Берзеляка. Причому, робили це казахстанці як у рівних складах, так і вп’ятьох, залучаюси до своїх атак Ігіту. Словенці, у свою чергу, старались витримувати ці спроби атак від своїх опонентів та чекали на свої можливості перейти на чужу половину майданчику та створити щось біля воріт Ігіти. І балканцям не тільки вдалося вистояти, а і забити перший гол у цій грі. Це сталося після того, як Ігіта пішов уперед у якості п’ятого польового гравця та помилився при роботі з м’ячем, чим і скористався Тотошкович, який влучив у порожні ворота. Але на цьому проблеми для збірної Казахстану не закінчились. На 12-й хвилині Акбаликов жорстко зіткнувся з Берзеляком, за що отримав червону картку, і казахстанцям довелося грати дві хвилини у меншості. І підопічним Сергія Корідзе вдалося вистояти протягом цих двох хвилин, хоча за сім секунд до кінця розіграшу своєї більшості словенці могли забити, проте Турку дещиці не вистачило для того, щоб переправити м’яч у вже порожні ворота. Взагалі Турк був одним з найбільш активних гравців збірної Словенії у цьому матчі. Принаймні, він ще кілька разів опинявся на вістрі атаки балканської команди. Ще можна згадати епізод, коли Фідершек якимось дивом не зміг замкнути дальню стійку. І за цю нереалізацію своїх моментів словенці заплатили сповна – пропустили гол на 16-й хвилині. Едсон подав кутовий, і Дуглас потужним ударом з дальньої відстані змусив капітулювати Берзеляка. Цей гол додав позитивних емоцій казахстанцям, проте їм так і не вдалося схилити шальки терезів на свою користь за підсумками першого тайму.

А вже майже на початку другого тайму словенцям знову вдалося вийти вперед. І зробили це підопічні Томіслава Хорвата також після розіграшу кутового. Цього разу автором голу став Фідершек. Проте, через кілька хвилин Оразов зміг знову зрівняти рахунок у грі, і обом командам довелося знову починати все спочатку. Та все-таки по діях словенців було видно, що вони готові і до такого розвитку подій. Вони продовжували грати у свою гру, а коли було потрібно, то своїх партнерів по балканській збірній виручав Берзеляк, який, до речі, по ходу гри подекуди підключався до атак своєї команди, намагаючись створити напругу біля воріт Ігіти за рахунок своїх ударів. Але найцікавіше почалося після того, як другий тайм перетнув свій екватор.

Словенцям вдалося зробити для себе більш-менш комфортну перевагу в два м’ячі завдяки голам Чеха та Турка, який все-таки зміг відзначитись голом у цій грі. І стан речей для збірної Казахстану в цій грі вже став схожим на критичний. Це розуміли і самі підопічні Сергія Корідзе, намагаючись тиснути на ворота Берзеляка. Знову ж таки – неодноразово підключався до атак Ігіта, який намагався забити свій гол у ворота збірної Словенії, намагався знову забити здалеку Дуглас. Але з кожним неточним ударом шанси казахстанців на порятунок танули. Тим не менш, на 36-й хвилині збірній Казахстану вдалося скоротити своє відставання до одного м’яча. Тайнан зміг класною розрізною передачею знайти Токаєва, який до того не так багато часу проводив на майданчику, елегантно переправив м’яч у ворота Берзеляка. Таким чином, у збірної Казахстану ще залишався час не тільки на те, щоб зрівняти рахунок, а і, можливо, вирвати перемогу. І тут Сергій Корідзе вирішив ризикнути та випустити Єссенаманова в якості п’ятого польвого. І цей хід приніс свої плоди. На передостанній хвилині поєдинку Дуглас знову вразив ворота Берзеляка своїм дальнім ударом. Однак, тут вже не обійшлося без долі фарту, оскільки сам Берзеляк не зміг належним чином зреагувати на цей удар, і рахунок став 4:4. Казахстанці намагались тут же вийти вперед, але вирвати перемогу бронзовим призерам Євро-2016 не вдалося. Тому, фінальна сирена зафіксувала першу нічию на Євро-2022.    

Казахстан – Словенія – 4:4
Голи:
Дуглас (16, 39), Оразов (25), Токаєв (36) – Тотошкович (11), Фідершек (23), Чех (31), Турк (33)

Казахстан: Ігіта – Дуглас, Акбаликов, Оразов, Тайнан – Едсон, Єссенаманов, Валіуллін, Токаєв – Карагулов
Словенія: Берзеляк – Осредкар, Хозян, Турк, Врховец – Чех, Фідершек, Фетіч, Тотошкович – Буковец
Попередження: Тайнан (32), Оразов (37)
Вилучення: Акбаликов (12) 

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: УЄФА

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.