Головний тренер юнацької збірної України (U-19) Віталій Одегов розповів про підготовку команди до матчів Основного раунду відбору Євро-2022 серед 19-річних та другий досвід участі у турнірі «Futsal Week».

– Віталіє Олексійовичу, як оціните майже місячний збір команд? Наскільки вдалося нівелювати тривалу відсутність ігрової практики?
– На думку тренерського штабу, ми досить непогано підготувалися. Звичайно, гра все покаже та розставить по твоїх місцях. Той тримісячний проміжок без ігрової практики, який був зумовлений об’єктивними причинами, нам вдалося нівелювати.

– Збірна України вдруге взяла участь у турнірі «Futsal Week». Як оціните п’ять матчів, які зіграла команда?
– Турнір у Хорватії ми провели на досить непоганому рівні. Всі хлопці отримали хвилини на паркеті та шанс проявити себе, оскільки «Futsal Week» розглядався в якості підготовки до поєдинків Основного раунду Євро-2022. Нікого зайвий раз не перетримували на майданчику, аби уникнути пошкоджень. Всі дуже сумували за ігровою практикою. Хлопці грали дуже самовіддано та з великим азартом. Відчувалося, що всі давно не мали ігрової практики. Це призвело до того, що були моменти коли команді не вдавалося продемонструвати найкращі якості й зіграти краще. Однак, в якості підготовки цей турнір нам дуже допоміг.

– У попередньому інтерв’ю казали, що головним на «Futsal Week» для футзалістів буде здобуття практики, але чи додалася впродовж турніру стратегія, щоб поборотися бодай за перемогу у групі?
– Ні, такої стратегії не було. Звичайно, всі хотіли перемогти у поєдинку з Японією. Зважаючи на його перебіг, ми мали змогу випробувати різні методи ведення гри. Спробували пограти з п’ятим у таких непростих умовах, щоб здобути перемогу. Цього зробити не вдалося. Втім, вдалося зіграти у штучній більшості в непростому матчі. Щодо матчу з Угорщиною, то ми не ставили завдання, що нам надзвичайно потрібно обіграти суперника з потрібною різницею голів. Дуже хотілося зіграти з Іспанією та зробити це після вихідного дня, щоб бути більш свіжими. Так воно і вийшло. У матчі з угорцями ми максимально відпрацьовували розіграш «стандартів», а також знову певний час пограли з п’ятим польовим. Також відзначу, що у цьому поєдинку досить серйозно міксувався склад, і декілька провідних гравців з’явилися на майданчику лише після перерви.

– Які враження від матчу зі збірною Японії, адже ця команда демонструвала стиль футзалу, який значно відрізняється від європейського?
– Так, абсолютно згоден. Футзал збірної Японії досить відрізняється від європейського. Мені ця збірна дуже сподобалася. Робота з м’ячем у хлопців перебуває на дуже високому рівні, а гра є досить динамічною. Японці мали багато різних заготовок і тактичних нюансів. Зокрема, дуже часто до атак підключався голкіпер. Вважаю, що ця команда виглядала досить добре в усіх матчах турніру. Для нас досвід гри з представниками Азії також є надзвичайно цікавим.

– Як проходила підготовка до матчів Основного раунду вже у Молдові?
– Після завершення турніру у Хорватії ми зменшили навантаження. Мали два вихідних, частину з яких втратили на шлях до Молдови. Тут команда майже всі дні проводила у режимі одноразових тренувань. Працювали для того, щоб підвести команду до матчів основного раунду у гарних фізичних кондиціях.

– Вчора було опубліковано склад команди з 12 гравців, які зіграють поєдинки основного раунду. Як формували остаточний список?
– Цей довгий НТЗ ми проводили з 16-ма футзалістами у складі. Натомість, участь у відбіркових матчах могли взяти лише 12 гравців. Була досить серйозна конкуренція між воротарями. Навіть у нашому тренерському штабі думки дещо різнилися. Ми не мали остаточної відповіді на це питання. Перевага у тих, кого обрали, була просто мізерною. Я сподіваюся, що ми не помилилися. Думаю, якби він був іншим – відчутних змін не відбулося б. Всі голкіпери були гідними місця в остаточному списку. Невелика перевага була у Миколи Гуйвана, адже він має досвід проходження матчів як основного раунду, так і фінальної частини. Тож, було б неправильним лишати за бортом гравця з таким досвідом.

Що стосується універсалів, то Артем Щур випав у зв’язку з пошкодженням. Він травмував гомілкостоп ще у товариських матчах з «Енергією». Артем довго відновлювався, але у Хорватії стався рецидив. На жаль, далі проходити підготовку у повній мірі він не зумів. Окрім того, у списку точилася боротьба серед чотирьох людей на два місця. Робили акцент на кожній позиції, аби на неї претендувало декілька гравців. Також додам, що досить непогане враження справив Дмитро Рибіцький. Він досить молодий, і вперше грав у міжнародних матчах за нашу команду. Віримо, що у збірній 2004 р. н. він буде одним з лідерів.

– Як охарактеризуєте суперників у Основному раунді?
– Перший опонент – збірна Андорри. До матчу з неї ми готуємося два останніх дні. Маємо достатньо матеріалів про всі збірні. По черзі готуємося до кожного суперника в основному раунді. Відіграємо з Андоррою – будемо розбирати матч між Бельгією і Молдовою, який відбудеться перед стартом нашого.

За матеріалами пресслужби Асоціації футзалу України
Фото: Futsal Week

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.