Наставник юніорської збірної України (U-19) Віталій Одегов підбив підсумки виступу команди в Основному раунді Євро-2022 та поділився враження від результатів жеребкування фінальної частини.

– Віталіє Олексійовичу, вітаємо Вас та команду з виходом до фінальної частини чемпіонату Європи? Які загальні підсумки її виступу в Основному раунді можете підбити?
– Вважаю, що рахунок в усіх матчах продемонстрував нашу перевагу над суперниками. Ми добре підготувалися до цього турніру. Хлопці були заряджені на перемогу в кожному матчі. Команда заслужила на такий результат.

– Напевно, подолання цієї стадії вийшло більш легким, ніж очікувалося.
– Так, згоден. Тим приємніше оцінювати плоди тієї роботи, яку виконали хлопці під час підготовки до офіційних матчів, яка тривала декілька років.

– Також приємно відзначити, що саме у складі нашої команди опинився й найкращий бомбардир Основного раунду – Андрій Британ, який відзначився сім разів.
– Безумовно, цей факт є дуже приємним. Андрій дуже добре провів матчі у Молдові. Забив багато голів. Зазвичай ми нікого не виділяємо, адже всі є однією командою. Ставлення до хлопців абсолютно однакове. Однак, можу привітати Андрія з такими результатом і бажаю надалі демонструвати такий самий бомбардирський рівень.

– Ще один момент, який варто відзначити – це реалізація стандартних положень. За підсумками їхнього розіграшу вдалося забити чимало голів.
– Дійсно, це дуже важливий фактор у футзалі. Тішить, що хлопці мають тактичне розуміння гри та знають як реалізовувати ці задуми. Втім, відзначу, що і суперники дозволяли нашій команди втілювати ці розіграші у голи.

– Які враження від жеребкування фінальної частини?
– Загалом, результат прийнятний. Могло бути краще, а могло й гірше. Вважаю, що нам під силу вийти з групи та потрапити до півфіналу Євро. Загалом, в обидвох групах вийшов приблизно рівний розподіл сил.

– Минулого разу збірна України зустрічалася з Іспанією та Хорватією (у підсумку обидві збірних стали фіналістами турніру) на груповому етапі. Однак, чи є доцільною ця статистика, зважаючи на зміну поколінь у складах команд?
– Дійсно, рейтинг учасників нашої групи є трохи вищим. Однак, у юнацькому футзалі не варто орієнтуватися на цей показник, адже покоління змінюються. Це не національна чоловіча збірна, де люди можуть грати десяток років, і оцінку можна сформувати за їхнім підсумком. У юнацькому футзалі є зміна вікових категорій, і нове покоління може бути як сильнішим, так і слабшим. З цієї точку зору матчі на попередньому Євро з цими суперниками ставити у приклад я б не став.

– З іспанцями наша команда грала менше місяця тому. Як зі свіжого погляду оціните цього суперника?
– Звичайно, це топова команда. Досить важко протистояти такому супернику. Однак, попередній досвід зустрічей є дуже важливим для нас. Я переконаний, що він піде хлопцям на користь. Команда відчула, чого очікувати від суперника, і як поводити себе на майданчику. Впевнений, що ніхто нікого не боявся тоді та не боятиметься на Євро. Наша команда загартована важкими матчами.

За матеріалами пресслужби Асоціації футзалу України
Фото:
Futsal Week

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.