З українських команд першими свій шлях на футзальному турнірі Європейських університетських ігор почали дівчата з ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Теоретично команда з Фінляндії була по силах команді Олександра Золотухіна. Проте, якщо враховувати той факт, що у цій скандинавській країні футзал наразі на підйомі, то можна було чекати того, що футзалістки з Тампере все-таки зможуть нав’язати боротьбу українкам.
Стартова четвірка харківської команди легко читалася. Олександр Золотухін зробив вибір на досвідчених футзалісток. І вже наприкінці стартової хвилини поєдинку українки підтвердили правильність цього рішення. Дичко нанесла удар по воротах Тахвалайнен, та відбила м’яч перед собою, а Кліпаченко опинилась у потрібному місці біля фінських воріт – 1:0. Після цього фінки намагалися швидко відповісти, але їх опонентки з України не тільки вдало захищались, а і створювали собі моменти у контратаках. Зокрема, після однієї з них Кирильчук могла втілити у гол передачу Дубицької, але не змогла переправити м’яч у вільний кут воріт. Після цього вже і друга четвірка почала показувати себе. Вона робила акцент на тиск на ворота Тахвалайнен, внаслідок чого у воротаря скандинавської команди було багато роботи.
В принципі, можна було цілком і повністю вважати, що старт гри за українськими футзалістками. Вони і надалі продовжували грати першим номером. Однак, збільшувати свою перевагу в рахунку при цьому підопічним Олександра Золотухіна не вдавалося. Фактично по ходу першого тайму харківські «економістки» зачинили представниць Університету Тампере на їх же половині майданчику, при цьому фактично не даючи їм не те, що вільно дихати, а навіть думати про атаки. Хіба що під час зупинок у грі та змін четвірок підопічні Ессі Салонена могли хоч трохи видихнути.
Гол у ворота Тахвалайнен назрівав – це було видно по тому, наскільки небезпечними були атаки підопічних Олександра Золотухіна. Могли забивати Дичко, яка робила акцент на дальні удари, Бабенко, яка пробила над воротами після класної передачі Дубицької, Кліпаченко, яка мінімум два рази опинялася на вістрі атаки харківської команди. Також багато ударів фінкам вдавалося заблокувати. Фінки змогли організувати непогану атаку на 19-й хвилині, проте Рябовіл не дала забити Расанен. Одразу ж українки ледь не забили у відповідь, проте на перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь команди ХНЕУ ім. С. Кузнеця.
З початком другої половини українки намагались грати у такому ж атакувальному ключі, як і у першій 20-хвилинці, але пропустили необов’язковий швидкий гол після того, як Йокіранта вийшла фактично на побачення з Рябовіл та «ростріляла» ворота «економісток». Звісно, з точки зору психології, цей гол був важливий для фінок, які намагались одразу перехопити ініціативу. Однак, за хвилину вже українки знову могли вийти вперед, але Кирильчук не змогла переграти Тахвалайнен. Після цього у воротаря команди з Тампере знову стало трохи більше роботи, але рахунок надалі залишався нічийним. Щоправда, українки подекуди і самі марнували хороші нагоди, зокрема Кирильчук після класного випаду 3 в 1 могла би вирішувати цю ситуацію самотужки, проте вирішила віддати пас на Дубицьку, і перспективна атака втратила свій темп.
І все-таки на 31-й хвилині перевага українок втілилась у гол. Дубицька змогла прострілити з правого флангу на дальню стійку, а там вже Бабенко змогла «розписатися» у воротах Тахвалайнен – 2:1. Однак, якщо згадувати перебіг подій у матчі, то було зрозуміло, що підопічним Олександра Золотухіна потрібно закріпити результат. Відповідно, харків’янкам потрібно було забивати ще. Але фінки, віддамо їм належне, теж мали, чим відповісти. Зокрема, непоганий удар був у Расанен, проте Рябовіл переправила м’яч на кутовий. Однак, після цього українки знову почали гостріше атакувати, і Кирильчук могла забивати після класної передачі від Бабенко. А трохи пізніше Кліпаченко після пасу Кирильчук поцілила у стійку. Після цього Ессі Салонен узяв тайм-аут, але на гру з п’ятим польовим гравцем фінки не перейшли.
А після взятого скандинавською командою тайм-ауту рахунок став 3:1. Українській команді таки вдалося організувати вихід 3:1 з результативним завершенням від Ткаченко. На цьому українки не зупинились. Вони продовжували контролювати гру, і вже незабаром Кліпаченко вдалося оформити дубль. Могла остаточну крапку в цій грі поставити Юрасова, проте їй не вдалося відзначити голом свою першу зміну в матчі. Зрештою, рахунок 4:1 на користь харківських «економісток» виявився підсумковим, і, якщо коротко підсумовувати гру, він був цілком логічним.
ХНЕУ ім. С. Кузнеця (Україна) – Університет Тампере (Фінляндія) – 4:1
Голи: Кліпаченко (1, 40), Бабенко (31), Ткаченко (36) – Йокіранта (23)
ХНЕУ ім. С. Кузнеця: Рябовіл – Дубицька, Кліпаченко, Кирильчук, Дичко – Мугурдінова, Бабенко, Клімова, Ткаченко – Куп’як, Юрасова, Пилипенко
Університет Тампере: Тахвалайнен – Йокіранта, Віертола, Іммонен, Нуутіла – Песала, Хар’юла, Туомінен, Расане
Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»