Офіційний сайт глівіцького «Пясту» оприлюднив звернення до вболівальників у зв’язку з тим, що Глівіце не було обрано місцем проведення цьогорічного «Фіналу чотирьох» футзальної Ліги чемпіонів.

Керівництво глівіцького клубу повідомляє про те, що заявка чинного чемпіона Польщі була підготовлена ідеально, співпраця з УЄФА була взірцевою, а також була серйозна підтримка від Польського футбольного союзу та органів місцевого самоврядування. Окрім того, була на високому рівні була організована співпраця з «Ареною Глівіце», а також з готелями, які мали би приймати у себе учасників «Фіналу чотирьох».

Але, як ми вже повідомляли раніше, цьогорічний «Фінал чотирьох» Ліги чемпіонів з футзалу прийматиме Пальма-де-Майорка. Відповідно, вперше з 2020 року фінальна стадія змагань проходитиме не на нейтральному майданчику, а в одній з країн-учасниць вирішального етапу.

Тим не менш, у тій же заяві від ФК «Пяст» (Глівіце) йдеться про те, що польський клуб готовий поборотися за право прийняти у Глівіце «Фінал чотирьох» футзальної Ліги чемпіонів у сезоні 2023/2024 р. р.

Від автора. За нашою інформацією, Глівіце був фаворитом у боротьбі за право прийняти у себе «Фінал чотирьох» цьогорічної Ліги чемпіонів. Більше того – деякі наші іспанські колеги повідомляли, що питання на 90% вирішено саме на користь Глівіце. Але був один нюанс, пов’язаний з тим, що у складах двох команд-учасниць нинішнього «Фіналу чотирьох» є російські футзалісти. Маються на увазі гравці португальських «Бенфіки» та «Спортінга» Іван Чишкала та Антон Соколов. Як відомо, після 24 лютого 2022 року, коли російська федерація почала повномасштабне військове вторгнення на територію України, громадянам країни-агресорки заборонений в’їзд на територію Польщі. І є всі підстави вважати, що саме цей факт не дозволив Глівіце прийняти «Фінал чотирьох» футзальної Ліги чемпіонів у цьому році. Парадокс: з одного боку – УЄФА забороняє російським клубам та збірним грати у турнірах під своєю егідою, а з іншого – через те, що Польща заборонила в’їзд до себе російським громадянам, вона не змогла прийняти у себе фінал найпрестижнішого футзального клубного турніру Європи. Чергові подвійні стандарти? Схоже на те. І де гарантія, що Польщі дадуть прийняти у себе «Фінал чотирьох» у наступному році, якщо туди знову вийдуть згадані вище «Бенфіка» та «Спортінг» з Чишкалою та Соколовим? Наразі такої гарантії не може дати ніхто.

Але єдине, що треба зробити наразі – це подякувати полякам, перш за все, за їх позицію. І, як автор цього матеріалу, я ще раз нагадую свою позицію, яка збігається з позицією моїх друзів та колег з української футзальної спільноти: російським спортсменам не місце у світовому спорті.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»   

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.