Сумським любителям футзалу добре відома ДЮСШ ім. Масалітіна за виступами в дитячо-юнацьких змаганнях, та в Літньому чемпіонаті АФС команда вирішила спробувати свої сили на дорослому рівні. Тож, що це за колектив, які головні цілі, та очікування від результату ми дізналися в розмові з головним тренером цієї команди – Олексієм Тюріним.

– Добрий день Олексію, розкажіть як виникла ідея заявитися саме в дорослий чемпіонат, адже до цього ДЮСШ ім. Масалітіна виступала на дитячо-юнацьких змаганнях?
– Доброго дня. Насамперед, це є необхідністю пристосовуватися до дорослого футболу (футзалу). Я як тренер, завжди прагну щоб мої підлеглі грали  проти сильніших, тоді буде розвиток. Ось і в цей раз вирішив дати їм понюхати пороху та пірнути у світ футзалу. Хай вчаться і стають сильнішими.

– Також ми бачимо, що окрім юних футзалістів, у Вас є декілька досвідчених місцевих гравців, тож розкажіть про склад команди. Можливо вже зараз можете когось виділити?
– Якщо брати загальну заявку команди, то наймолодший 2009 року народження, а найдосвідченіший 1983. Але візьмемо групу гравців, які грають — наймолодшим по 14, найстаршим по 28. Виділяти нікого не буду, кожен з них грає на максимумі своїх можливостей, тому гадаю з часом самі побачите хто є хто. Головне, що вони грають.

– Ваша команда з Миколаївської громади, тож  як добираєтесь на матчі?
– Так і відразу хотілося б зазначити, що Миколаївська селищна рада — головна підтримка нашої команди. Вона взяла на себе фінансове питання внеску. На ігри добираємося машинами гравців, бувають форс-мажори, але і тут ми намагаємося їх вирішити.

– Розкажіть про тренувальний процес команди?
– Тренуємося 2-3 рази на тиждень в залежності від календаря ігор.

– Які першочергові цілі ставили перед собою?
– Головна ціль — це ігрова практика молоді, отримання досвіду, також спробувати, що таке дорослий футзал та пристосування до дорослого футболу.

– Ваша команда однією з перших закінчила перший етап змагань який  виявився досить складним, але не можна не відмітити той факт, що з кожним туром команда прибавляє, прокоментуйте цей момент.
– Перед початком змагань, я розумів куди ми йдемо, тому навіть розмовляв зі старшими гравцями і попереджав, що буде дуже важко, що треба буде перетерпіти. Були болючі поразки, але з кожною грою ми дійсно прибавляємо і це дуже радує. Тому вважаю, що ми на вірному шляху.

– Якщо можна, короткий підсумок першого етапу, можливо, можете виділити найкращий і найгірший матч команди?
– За перший етап було дуже багато ігор, серед яких були болючі поразки від «Сумиобленерго», «Балу» та «СК поліції Сумщини», але були і поразки, за які не соромно. Наприклад, в останньому турі з «Прокуратурою», також непогано грали з «Peroff», «Гранумом», відрізок першого тайму сподобався і з «Сумиобленерго». З «Локомотивом» проявили характер та бійцівські якості, за рахунок чого змогли зіграти внічию. В кожній грі можна знайти і позитивні моменти і негативні, головне, щоб молодь прогресувала.

– Можливо, у Вашої юної команди, вже зараз з’являються колективи, з якими хотілося б зіграти?
– На мою думки, мої підопічні чекають з великим бажанням кожну гру. Можливо хотілося б ще раз зіграти з «Peroff» і постаратися взяти реванш за першу гру.

– В кому вбачаєте своїх головних конкурентів?
– На даному етапі для нас всі конкуренти, ми молода команда, яка тільки починає свій шлях. Не дивлячись на імена та назви команд, ми виходимо і граємо тільки на перемогу.

– Який кінцевий результат буде вважатися успішним?
– Головним результатом — буде досвід, який отримають гравці за час чемпіонату та прогрес кожного з футболістів.

– Дякуємо за приділений час, бажаємо Вам успіхів!
– Дякуємо ЗСУ за можливість грати, АФС за організацію та проведення змагань, гравцям та командам бажаю успіхів і головне, щоб травми обходили стороною та поважайте друг друга, як на полі так і поза ним.

За матеріалами офіційного сайту Асоціації футзалу Сумщини

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.