Головний тренер «Урагану» (U-15) Роман Кіндратів підбив підсумки сезону 2022/2023 р. р. для юних вихованців вікової клубної Академії, які грали у всеукраїнських змаганнях під егідою Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ.

– Романе Євгеновичу, Ваші вихованці у минулому сезоні тріумфували у всіх турнірах, в яких брали участь – Вищій лізі (U-15), Кубку України (U-15) та Кубку України (U-14). Яку оцінку можеш поставити хлопцям за весь сезон?
– Сезон нам вдався на всі сто. Всі поставлені завдання ми виконали – вибороли два Кубки України та перемогли у чемпіонаті України. Першим трофеєм сезону був Кубок України (U-15) у Львові. Можна сказати, що саме він нас змотивував і, скажімо так, «зарядив» на чемпіонство. Перед заключним туром чемпіонату ми йшли на першій сходинці, тому розуміли, що все в наших силах, і нам до снаги стати чемпіонами. До того ж, грали на домашньому майданчику. Хлопці з цим завданням впорались і поставились до нього дуже відповідально, пройшовши сезон без поразок.

– Оцініть рівень змагань в минулому сезоні.
– Все ж таки, помітно, що команди верхньої частини таблиці чемпіонату України відрізняються рівнем, і там побудований тренувальний процес. Взяти хоча б «КІВС-In.IT» зі Львова, де працює академія, хороший рівень «Дніпра» з Черкас, луцького «Любарта» і хмельницького «Сокола». Саме ці команди виділялись на фоні інших. В цілому – досить хороший рівень проведення змагань.

– Той факт, що зіграли всі етапи чемпіонату України вдома, допоміг команді в здобутті «золота»?
– Звісно, те, що ми грали турнір на тому ж майданчику, де й тренуємось зіграло свою роль – завжди комфортніше грати на домашньому паркеті. З іншого боку це і «мінус» – все ж дітям цікавіше кудись поїхати, змінити обстановку, та потрібно дякувати Богу і Збройним Силам України, що можемо проводити змагання і займатись улюбленою справою.

– Які матчі найбільш запам’ятались у минулому сезоні?
– Думаю, це «чемпіонська» гра на третьому етапі проти черкаського «Дніпра». Ми розуміли, що у випадку перемоги здобували звання чемпіонів. Тож, ця гра була надвідповідальною та вирішальною у всьому сезоні. Також дуже цікаві матчі у нас були проти «Любарта», «Сокола» – як в чемпіонаті, так і в Кубку, а також проти «КІВС-In.IT», адже протистояння Львова та Франківська запеклі не лише на дорослому, а й юнацькому рівні.

– Останнім турніром сезону став Кубок України (U-14). І в ньому Ваші хлопці зуміли перемогти. Які завдання ставили перед командою на турнір у Львові?
– Турнір проходив у віковій категорії 2009 р. н. – базовій категорії наступного сезону змагань U-15. Плюс можна було залучити трьох «пізніх» гравців 2008 р. н. Тож, основним завданням було переглянути наявний потенціал моїх футзалістів на наступний сезон, так би мовити, наше майбутнє, а також переглянути команди-суперники у цьому віці. В цілому, ж як і проведення турніру, так і рівень суперників сподобались. Півфінальний матч проти «Любарта» нічим не поступався фінальному протистоянню, тож коли перемогли волинян, то підсвідомо розуміли, що маємо всі шанси, щоб підняти над головою почесний трофей. Також зустрічались із командами, яких не було в чемпіонаті, тому цікаво було подивитись на новачків.

– Протягом сезону Ваші вихованці не лише здобули три трофеї, а й не зазнали жодної поразки – 27 перемог в основний час та 2 – у серії пенальті. Як Вам вдавалось привити хлопцям психологію переможців?
– Перед чемпіонатом ми могли лише мріяти про такий результат і ставити ціль боротися за медалі. Та після першогоІ туру, коли ми перемогли у всіх шести поєдинках, хлопці вже почали аналізувати, цікавитись, чи хтось зможе нас наздогнати в таблиці. Ось тоді у них з’явилися запал і жага до перемог. Також багато з ними розмовляв, налаштовував, бачив по очах, що вони горять бажанням здобувати трофеї. Коли на «Боско Арені» хлопці підняли Кубок України (U-15), і я побачив ті шалені дитячі емоції, а також емоції батьків, то отримав колосальне задоволення. Казав потім хлопцям, що цим колективом ви граєте останній сезон, адже потім дехто перейде до старшої групи, а дехто залишиться і стане базовими гравцями наступного сезону.

Той факт, що пройшли всю турнірну дистанцію без поразок – це результат щоденної праці. Це означає, що гравці відповідально ставились до кожної гри, окремо готувались і налаштовувались на кожного суперника і не ділили матчі на «прохідні» і «непрохідні». Нам вдалося це зробити, тож вважаю, що весь сезон подолали на «відмінно».

– Ви залучали до матчів змагань двох «пізніх» гравців – Іллю Приходька та Дем’яна Макара. Як можеш охарактеризувати їх гру?
– Безсумнівно, обидва гравці допомогли нашій команді в чемпіонському сезоні. Ілля став кращим гравцем змагань і повністю впорався з завданням бути лідером команди, вожаком, що поведе партнерів по команді за собою. Свій внесок у перемогу вніс і Дем’ян, що є талановитим та технічним гравцем, і став незамінним у нашому малюнку гри. Тому, обидва якісно підсилили нашу команду.

– Разом з тим, одразу троє гравців Вашої команди – Антон Романюк, Ярослав Воронюк та Назар Кузьмич – долучались до матчів Юнацької Екстра-ліги U-17. Чи допоміг хлопцям досвід ігор серед старших у змаганнях свого віку?
– Для «Урагану» це звичайна практика, коли залучаємо гравців з молодшої групи до старшої. Звісно, якщо їм вдається виступати на рівних серед старших, то вони досить впевнено почувають себе і серед однолітків. І ця впевненість передавалась партнерам по команді. Тому, такий досвід пішов лише на користь нашим футзалістам.

– У наступному сезоні відмовляються від практики залучення «пізніх» гравців. Як ставитесь до цього рішення?
– Ідея з відмовою від «пізніх» гравців не нова, і вже давно про неї говорять. Втім, не всім вона була вигідна, не всім підходила. Підтримую таке рішення, адже на дитячому рівні дуже відчутна різниця у рік-півтора між гравцями. Зараз же всі команди будуть у рівних умовах.

– Зараз хлопці пішли на канікули. Які подальші плани?
– Так, 30 червня хлопці пішли на канікули, місяць відпочиваємо і вже у серпні розпочнемо підготовку до нового сезону. Потрібно розуміти, що половина гравців моєї команди переходять до старшої групи, тож будемо працювати над селекцією та доукомплектовувати команду, а також можливо проведемо відбір для юних футзалістів.

За матеріалами офіційного сайту НФК «Ураган» (Івано-Франківськ) 

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.