Українська команда почала свій змагальний шлях на чемпіонаті Європи серед закладів вищої освіти на день пізніше, ніж колектив з Хорватії. Тобто, теоретично хорвати вже мали би бути у бойовому тонусі. Але давайте скажемо чесно: перемога балканців над командою Естонської Академії безпеки з рахунком 12:0 – це було тренування з підвищеною відповідальністю. Щоправда, різницю м’ячів для додаткових показників хорвати собі забезпечили. Але по-справжньому і для хорватів, і для українців цей чемпіонат починався саме з очної зустрічі.
Одразу відзначимо один цікавий факт: у складі команди Бернайського Університету грають двоє гравців, які мали би бути знайомими українським любителям футзалу: це Філіп Новак та Матео Мужар. Обидва гравці були у складі юніорської збірної Хорватії на чемпіонату Європи (U-19) у Ризі. І тоді саме Хорватія не пустила юніорську збірну України, здобувши перемогу в очній зустрічі з рахунком 3:1. Так що, у Миколи Гуйвана та Мар’яна Масевича з’явився шанс взяти невеличкий реванш.
Українці почали з високого пресингу, що одразу призвело до втрати м’яча хорватами. Проте, удару Микитюка після цього забракло точності. За кілька миттєвостей непоганий момент мав Масевич, проте вдало зіграв Капурал. Зрештою, м’яч опинився у воротах Бернайського Університету, проте гол був не зарахований, оскільки перед цим арбітри зафіксували фол в атаці від української команди. Тим не менш, підопічні Юрія Іванишина продовжили тиск на ворота балканців. На 4-й хвилині пристрілювався Ткачук, але Капурал знову був на висоті. Фактично старт гри був за українською командою. Але це не знаходило підтвердження у контексті забитих голів. Хорвати за цей час змогли відповісти лише моментом Гудашича, який не влучив у ближній кут воріт Гуйвана. Проте, вже за хвилину Гудашич зміг втекти у відрив та переграти Гуйвана. Так рахунок став 1:0 на користь команди Бернайського Університету, і Юрій Іванишин був змушений брати тайм-аут.
Після тайм-ауту українцям вдалося зробити непогану атаку, яку завершував Микитюк, проте його удар прийняв на себе каркас воріт. Окрім того, що українці марнували свої моменти, у них була ще одна проблема: ще до екватору першого тайму у їх пасиві було чотири командних фоли. Тому, прикарпатцям потрібно було грати обережніше, аби не привезти собі проблеми. І, звісно, пильнувати за діями хорватських візаві, які чекали на нові шанси для контратак. А вони таки були. Наприклад, на 12-й хвилині Маткович вирвався на оперативний простір, проте Гуйван вдало зіграв у «рамці». Тим не менш, незважаючи на такі випади хорватської команди, івано-франківці продовжували грати першим номером та шукали ключі до воріт Капурала. На 15-й хвилині Ткачук непогано прострілив на «п’ятачок», проте Лейб’юк не зміг переправити м’яч у ворота. І все-таки на 17-й хвилині українцям вдалося зрівняти рахунок. Партнери ідеально вивели на ударну позицію Микитюка, а той цього разу не схибив. І тепер вже наставник хорватів Матія Джувлат був змушений брати «хвилину».
Але після пропущеного голу неприємності для хорватів не закінчились – вони ще привезли собі п’ятий фол. Тому, українським футзалістам потрібно було йти активніше вперед, аби спровокувати суперника на шосте командне порушення правил. Натомість, українці вирівняли ситуацію за фолами, додавши грі напруги. Тим не менш, гол Шведа за 17 секунд до перерви зняв цей градус напруги. Варто відзначити саме індивідуальні дії Шведа у цьому епізоді. Він зміг розхитати суперника, після чого влучив у кут воріт Капурала.
Хорвати спробували розпочати другий тайм за рахунок швидких переміщень та активних дій з м’ячем. Але момент їм «зробив» Гуйван, який намагався пройти вперед, але трохи відпустив м’яч від себе, але хорвати не влучили у порожні ворота. А вже у наступному епізоді провал в українській обороні призвів до голу від Новака, після чого на табло спорткомплексу «Гріпе 2» засвітились дві двійки. Тому, обом командам знову довелося боротися за право взяти ініціативу в цій грі. Хоча варто сказати, що за рахунок швидкого «голу з роздягальні» у хорватів була невеличка перевага. Тим не менш, івано-франківці намагались ліквідувати її за рахунок активних дій біля чужих воріт. Щоправда, цієї активності з додаванням високого пресингу не вистачало для того, щоб знову вийти вперед. У свою чергу, хорвати відповіли дуже небезпечним виходом від Матковича, з яким Гуйвану вдалося впоратися.
Ближче до середини другого тайму побільшало боротьби з боку обох команд. Подекуди команди діяли на межі фолу, але не перевищуючи її. Разом з тим, хорвати у деяких відрізках гри намагались діяти гостріше, проте Гуйван був до цього готовий. У свою чергу, івано-франківці на 28-й хвилині організували хороший вихід 3 в 2, проте Ткачук не влучив у ворота Капурала. Загалом стало помітно, що у першій половині другого тайму українські футзалісти намагались більше діяти саме на контратаках, які несли реальну загрозу хорватським воротам. І саме контратака принесла успіх українцям у середині другого тайму. Розпочав її Микитюк, який фактично створив ще один вихід 3 в 2 та обігрався зі Шведом, який виманив на себе Капурала. І сам же Микитюк зрештою забив – 3:2. А за кілька миттєвостей той же Микитюк міг зробити хет-трик, проте цього разу його удар виявився невлучним.
Однак, за кілька хвилин Дичук привіз своїй команді п’ятий фол, а собі – жовту картку. Проте, «сейв» Гуйвана не дозволив Мужару реалізувати штрафний. Тим не менш, тепер підопічним Юрія Іванишина потрібно було грати якомога чистіше. Гра почала розкриватись, і за таких обставин Швед двічі тікав у контратаку, але безрезультатно. Після цього вже хорвати почали підтискати своїх візаві, проте випускати п’ятого польового гравця Матія Джувлат не поспішав. Той тиск, який балканці спробували чинити на ворота Гуйвана, не тільки не приніс результатів, а і призвів до того, що хорвати спочатку привезли собі п’ятий фол, а потім – ще одну контратаку, яку завершив Дичук після пасу Микитюка. Тепер вже Матія Джувлат був змушений брати тайм-аут, після якого Драгаш-Селакович вийшов п’ятим.
Проте, перший розіграш зайвого хорватам не вдалося розіграти від слова «зовсім». Тим не менш, потім хорвати, за першої ліпшої нагоди, намагалися грати вп’ятьох, але команда з Івано-Франківська була до цього готова. Однак, на передостанній хвилині гри українці ледь не пропустили, проте Деканіч з близької відстані влучив у стійку. Але за 58 секунд до кінця гри Деканіч таки виправився і скоротив відставання до мінімуму. Після цього хорвати продовжували робити все, щоб зрівняти рахунок, але цього разу українці намагались не помилятися. Більше того – за 12 секунд до фінальної сирени команда з Івано-Франківська заробила кутовий, під розіграш якого Юрій Іванишин узяв тайм-аут. Не факт, що була задумка на якусь комбінацію – можливо, була установка потримати м’яч та «вбити» час. І це українцям вдавалося. Більше того – за 6 секунд до кінця Масевич міг зняти всі питання про переможця гри, але не встиг зреагувати на силовий простріл Микитюка зі «стандарту». Тим не менш, підопічним Юрія Іванишина навіть без цього вдалося втримати мінімальну перемогу в цій непростій грі.
ІФФКФВ (Україна) – Бернайський Університет (Хорватія) – 4:3
Голи: Микитюк (17, 30), Швед (20), Дичук (34) – Гудашич (6), Новак (22), Деканіч (40)
ІФФКФВ: Гуйван – Микитюк, Масевич, Швед, Дичук – Ткачук, Британ, Баланик, Лейб’юк – Запорожан
Бернайський Університет: Капурал – Новак, Б’єліч, Драгаш-Селакович, Мужар – Маткович, Горуп, Гудашич, Папац – Деканіч, Девчич
Попередження: Масевич (8), Лейб’юк (15), Дичук (32) – Папац (15), Деканіч (31), Драгаш-Селакович (33), Горуп (33)
Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»