Трохи більше години тому автор цього посту мав невеличку розмову зі спортивним директором глівіцького «Пясту» Рафалом Францом. Звісно, не обійшлося без питання щодо можливого «Фіналу чотирьох» Ліги чемпіонів у Глівіце. На питання «Чи буде «Фінал чотирьох» – 2024 у Глівіце?», пан Рафал відповів: «Ні».

Якщо хтось забув, то варто нагадати. Глівіце подавав заявку на проведення «Фіналу чотирьох» футзальної Ліги чемпіонів сезону 2022/2023 р. р. І деякі футзальні журналісти, які мають високий авторитет, писали про те, що питання щодо проведення «Ф4» саме на «Арені Глівіце» вирішено на 90 %. Однак, був один нюанс. Серед учасників «Фіналу чотирьох» були португальські «Спортінг» та «Бенфіка», у складах яких грають росіяни антон соколов та іван чишкала. Окрім того, у минулому сезоні за «Бенфіку» грав бразилець з російським паспортом ромуло. Як відомо, Польща не пускає до себе представників країни-агресора. І у випадку з цими трьома згаданими персонажами Польща не відступила від своїх принципів. Тому, через це «Фінал чотирьох» був проведений не у Глівіце, а у Пальма-де-Майорці, де, вочевидь, до запоребрикових гравців було більш лояльне ставлення (це підтверджується й тим, що у новому сезоні ромуло грає за «Пальму Футзал»).

Але після цього офіційний сайт «Пясту» заявив, що у Глівіце готові подавати заявку на проведення «Фіналу чотирьох» у 2024 році. Детальніше – тут.

Більше того – була навіть така інформація, що УЄФА може віддати Глівіце наступний фінал ЛЧ. Однак, вже зараз Рафал Франц сказав, що «Фіналу чотирьох» сезону 2023/2024 р. р. у Глівіце не буде. Причина одна – російський слід. Дуже шкода, що Польща знову не зможе прийняти у себе матчі вирішальної стадії Ліги чемпіонів.

І тут одразу треба згадати, що португальський «Спортінг», у якому грає антон соколов, є суперником київського «ХІТа» по Основному раунду Ліги чемпіонів. І у минулому сезоні соколов грав у Хорватії, яка, вочевидь, пускає до себе громадян росії. У той же час іван чишкала не грав за «Бенфіку» проти «Урагану», тому що йому був заборонений в’їзд до Румунії («Ураган» та «Бенфіка» грали між собою саме там, оскільки матчі їх групи приймала у себе команда «Юнайтед Галац». – А. Т.). І щось підказує, що у Хорватії соколов теж гратиме (тут як раз хочеться сподіватися на українську діаспору у Хорватії, особливо у Далмації, яка може влаштувати цьому запоребриковому гравцеві «гарячий» прийом!). Але найважливіше, і, мабуть, найогидніше – це те, що і чишкала, і соколов цілком реально зможуть зіграти й у наступному «Фіналі чотирьох», якщо «Бенфіка» та «Спортінг» туди пройдуть. Але ще найбільш огидним може бути той факт (звичайно, не хочеться в це вірити, але таке може бути), що тепер УЄФА обиратиме країну-господарку майбутнього «Фіналу чотирьох» не тільки серед тих, чиї представники потраплять до фінальної стадії, а і серед тих, хто не проявлятиме таку принциповість, як Польща. І це насправді прикро…

А тим часом до старту Основного раунду Ліги чемпіонів залишився місяць…

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: gliwice.wyborcza.pl

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.