Авторитетний портал Futsalplanet.com оприлюднив деталі Європейської кваліфікації першого в історії жіночого чемпіонату світу з футзалу, проведення якого заплановано на 2025 рік. Відбір на жіночий «мундіаль» від Європи проходитиме у три етапи з квітня 2024 року по квітень 2025 року.

Команди, які займають найнижчі місця в рейтингу жіночих національних збірних УЄФА з футзалу, починають змагання в Попередньому раунді. Кількість команд у Попередньому раунді залежить від кількості заявок. Решта учасників стартують в Основному раунді, за винятком Португалії та Іспанії, які починають з Елітного раунду. Якщо європейська команда обрана для проведення Чемпіонату світу, вона кваліфікується безпосередньо до фінального турніру.

Попередній раунд (жеребкування 27 лютого, матчі 14–19 травня)

Команди розбиваються на групи по три або чотири команди залежно від заявок. Переможці груп і, якщо потрібно, найкращі серед команд, хто посяде друге місце у групах, проходять до Основного раунду.

Основний раунд (жеребкування 27 лютого, дати матчів уточнюються)

24 команди (включно з кількістю, яка потрапляє безпосередньо в Основний раунд залежно від рівня учасників) розбиваються на шість груп по чотири, Переможці груп і, якщо необхідно*, кращі команди серед тих, хто посяде другі місця у групах, кваліфікуються до Елітного раунду.

*Примітка. Залежно від можливого вибору господаря чемпіонату світу з Європи.

Елітний раунд (дати жеребкування та матчу уточнюються)

Вісім команд, включаючи Португалію та Іспанію, розбиті на дві групи по чотири. Двоє найкращих у кожній групі виходять у фінал.

Таким чином, на чемпіонат світу серед жінок мають вийти чотири збірних.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото:
rfef.es

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.