Як ми вже повідомляли, 18 грудня УЄФА оприлюднив рішення про призначення столиці Вірменії, Єревану, приймаючим містом «Фіналу чотирьох» Ліги чемпіонів з футзалу сезону 2023/2024 р. р. Нагадаємо, що до «Фіналу чотирьох» вийшли іспанські «Пальма Футзал» та «Барселона», а також португальські «Спортінг» та «Бенфіка». Після того, як стало відомо про те, що «Фінал чотирьох» прийматиме Єреван, команди учасниці вирішального етапу Ліги чемпіонів почали висловлювати своє незадоволення таким рішенням. Першим висловився «Спортінг», трохи пізніше почали про це говорити й інші клуби. Зрештою, все це трансформувалося у спільну заяву «Бенфіки», «Спортінга», «Барселони», «Пальми Футзал» до УЄФА, а також особисто – до високопосадовця УЄФА з питань футзалу Лорана Мореля. Пропонуємо Вашій увазі повний текст цього звернення.

«Шановний Лоран,

Після рішення Виконавчого комітету УЄФА призначити Федерацію футболу Вірменії господарем фіналу Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу 2024 року в Єревані, наші клуби хотіли б висловити наше збентеження з приводу цього рішення, і ми хотіли б поділитися своєю стурбованістю.

Рішення відправити клуби-фіналісти за 5000 кілометрів, щоб зіграти у фіналі Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу, вершині змагань, не дозволить усім клубам запропонувати своїм уболівальникам реальну можливість заповнити трибуни на найважливішому клубному турнірі з футзалу. сезону. Найбільший футзальний клубний турнір у світі завдає шкоди події та виду спорту, над яким ми наполегливо працюємо разом рік за роком.

Ми вважаємо, що футзал мав би більше шансів мати угоди, комерційні інтереси та краще інституційне просування, щоб зберегти його як захоплюючий вид спорту в Європі, якби матчі проводилися поблизу країн фіналу чотирьох.

З усією повагою, ми не бачимо жодної користі для футзалу від проведення цієї події Ліги чемпіонів УЄФА з футзалу так далеко від нашої країни та наших уболівальників. Усі ми хотіли б, щоб наші вболівальники могли бути присутніми на наших іграх і вболівати за наші команди. Це буде неможливо на заході, організованому за 5000 кілометрів. Для вболівальників було б надто дорого (фінансово та багато часу) подорожувати так далеко, щоб підтримати свої команди.

Крім того, з матеріально-технічної та економічної точки зору, що стосується клубів, це ще більше посилить відсутність підтримки та нагород, які ці змагання повинні були мати давно, щоб гідно вважати їх самим видом спорту.

Ми сподіваємося, що ці коментарі будуть розглянуті конструктивно та позитивно, знаючи, наскільки важливо мати відкрите та прозоре спілкування між клубами та УЄФА для кращої співпраці.

І останнє, але не менш важливе, ми вважаємо, що думка клубів має бути врахована при ухваленні рішень, пов’язаних з ними.»

Текст оприлюднив сайт futbolmallorca.com.

Нагадаємо, що клуби, збірна Вірменії у рамках Елітного раунду Європейської кваліфікації чемпіонату світу – 2024 отримала технічну поразку за порушення правила УЄФА щодо використання невідповідних гравців. У відповідь на це збірна Вірменії не поїхала на матч проти збірної Фінляндії, за що отримала ще одну технічну поразку. І після цього неприємного моменту Єреван, як не парадоксально це звучить, був обраний господарем «Фіналу чотирьох» футзальної Ліги чемпіонів, який відбудеться з 3 по 5 травня 2024 року. І саме з таким парадоксальним рішенням пов’язана незгода чинних чемпіона та віцечемпіона Португалії («Спортінга» та «Бенфіки» відповідно), чинного чемпіона Іспанії («Барселони»), а також чинного переможця Ліги чемпіонів та володаря Міжконтинентального Кубку («Пальми Футзал»).

Від автора. Дозволю собі висловити свою думку. З одного боку – добре, що УЄФА повертається до практики проведення «Фіналу чотирьох» Ліги чемпіонів на нейтральній території. Як би то не було, а це має рано чи пізно дати свій позитивний ефект. Наприклад, «Фінал чотирьох» баскетбольної Євроліги проходить на нейтральній території. Так само на нейтральній території проходять фінали футбольної Ліги чемпіонів. Причому, у футбольній Лізі чемпіонів приймаючі міста фінальних матчів відомі за кілька років заздалегідь. І УЄФА насправді потрібно цю практику впроваджувати й у футзальній Лізі чемпіонів, і це піде тільки на користь. Наприклад, можна було би зробити план, що у 2025 році «Фінал чотирьох» Ліги чемпіонів прийме, наприклад, «Арена Глівіце» у Польщі, у 2026 – «Фенікс Арена» в Угорщині, а у 2027 – «О2 Арена» в Англії. Це, звісно, припущення, але чому б і ні? Однак, з іншого боку – своїм рішенням про надання Єревану статусу приймаючого міста «Фіналу чотирьох» Ліги чемпіонів УЄФА ставить себе у дуже несприятливе становище, і розмови про подвійні стандарти в такій ситуації будуть цілком обґрунтованими. І тут виникають наступні питання. По-перше – хто ще претендував на проведення «Фіналу чотирьох» Ліги чемпіонів? По-друге – чому саме Вірменія? По-третє – якщо ж казати про продовження практики проведення «Фіналів чотирьох» на нейтральній території, то чому б тоді не провести його, наприклад, у тій же Англії, яка, в принципі, територіально знаходиться близько для команд-учасниць фіналу (звичайно, можна було би розглянути й арену «Берсі» у столиці Франції, але враховуючи те, що Париж і так наступного року прийматиме Олімпійські Ігри, то дві події в один рік – це буде забагато. – А. Т.). І по-четверте – з урахуванням того, що всі чотири команди-учасниці фіналу представляють Піренейський півострів, то, може, дійсно було би логічно провести фінальний етап Ліги чемпіонів, наприклад, у Португалії, з урахуванням того, що Іспанія приймала у себе цьогорічний «Фінал чотирьох» (хоча історія знає випадки, коли країна, яка наразі окупувала частину України, свого часу приймала у себе два поспіль «Фінали чотирьох» – у Москві та Єкатеринбурзі. – А. Т.)? До речі, Лісабон вже давно не приймав у себе «Фінал чотирьох» – востаннє це було у 2015 році. Тому, звісно, це було би логічне рішення.

Втім, наразі відповідей на питання, які були озвучені трохи вище, немає. Та й УЄФА поки що не поспішає зі зміною приймаючого міста. Вочевидь, є ймовірність того, що навряд чи УЄФА змінить своє рішення. Але хотілося б, щоб клуби-учасники «Фіналу чотирьох» футазльної Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2023/2024 р. р. отримали відповідь на свій запит.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5» 

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.