Офіційний сайт УЄФА оприлюднив формат Європейської кваліфікації першого в історії чемпіонату світу з футзалу серед жіночих збірних, фінальна частина якого відбудеться у 2025 році. Зазначимо, що трохи раніше авторитетний портал futsalplanet.com оприлюднив інформацію про формат відбору, в якому передбачалися три раунди (Попередній, Основний та Елітний). Детальніше можна подивитися за цим посиланням. А поки ж ми перейдемо до того формату, який оприлюднив УЄФА.

У Європейській кваліфікації жіночого «мундіалю» будуть два раунди – Основний та Елітний. Вони проходитимуть з квітня 2024 року по квітень 2025 року. Формат Основного та Елітного раундів – міні-турніри на майданчиках однієї з країн-учасниць кожної з груп. При цьому, збірні Іспанії та Португалії розпочнуть відбір саме з Елітного раунду, як команди, які мають кращий рейтинг. Відповідно, шлях в Основному раунді розпочнуть 24 збірних, серед яких – і збірна України. В Основному раунду зіграють збірні України, Англії, Білорусі, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Угорщини, Гібралтару, Італії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Північної Ірландії, Сербії, Словаччини, Словаччини, Фінляндії, Франції, Хорватії, Швеції.  

Основний раунд (дати жеребкування та матчів будуть оголошені пізніше)

24 команди будуть розділені на шість груп, по чотири збірних у кожній. Переможці груп і, за необхідності*, найкраща команда серед володарів других місць вийдуть до Елітного раунду.

*Примітка. У залежності від вибору країни-господарки чемпіонату світу.

Елітний раунд (дати жеребкування та матчів будуть оголошені пізніше)

Вісім команд, включно з Іспанією та Португалією, будуть розділені на дві групи. Володарі перших двох місць у кожній з груп кваліфікуються на чемпіонат світу.

Нагадаємо, що учасниками першого офіційного чемпіонату світу з футзалу серед жінок під егідою ФІФА будуть шістнадцять збірних. Країна-господарка жіночого «мундіалю» буде визначена пізніше. Наразі відомо, що заявки на проведення у себе жіночого футзального чемпіонату світу подали Італія та Іспанія.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото: УЄФА

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.