У четвер, 30 травня, відбулося жеребкування основного раунду європейської кваліфікації ЧС-2025 із футзалу серед жінок. Господарем першого чемпіонату світу серед жінок будуть Філіппіни. Збірна України в жовтні побореться за одну з 16-ти путівок у фінальний турнір. 25 команд змагатимуться за чотири путівки на чемпіонат світу в основному й елітному раундах. Іспанія та Португалія отримали прямі перепустки до елітного раунду.

Перед жеребкуванням 23 команди, зокрема й збірна України, були розподілені на чотири позиції посіву на основі рейтингу коефіцієнтів жіночих національних збірних із футзалу. Синьо-жовті потрапили до групи 3, де протистоятимуть командам Чехії (господар мінітурніру), Північної Ірландії та Франції.

ЧС-2025 із футзалу серед жінок. Європейська кваліфікація

Основний раунд (матчі – 15-20 жовтня)
23 команди розбили на п’ять груп по чотири учасники та одну – з трьома. Переможці груп вийдуть до елітного раунду.

Група 1: Італія, Хорватія, Сербія, Литва.

Група 2: Угорщина, білорусь, Боснія і Герцеговина, Норвегія.

Група 3: Україна, Чехія, Північна Ірландія, Франція.

Група 4: Фінляндія, Словенія, Молдова, Англія.

Група 5: Швеція, Бельгія, Словаччина, Латвія.

Група 6: Польща, Нідерланди, Казахстан.

Елітний раунд (жеребкування – 31 жовтня, матчі – 18-23 березня 2025 року)

Вісім команд, включно з Іспанією та Португалією, розіб’ють на два квартети. По дві найкращі команди з кожної групи вийдуть у фінальну частину.

Перший чемпіонат світу з футзалу серед жінок відбудеться 2025 року. Участь у турнірі візьмуть 16 команд. Квоти для участі в мундіалі розподілені наступним чином: Європа – 4, Південна Америка – 3, Азія – 3, Африка – 2, КОНКАКАФ – 2, Океанія – 1. Ще одне місце дістанеться країні-господарю (Філіппіни). Після запровадження чемпіонату світу з футзалу серед жінок УЄФА розширить жіноче футзальне Євро до восьми команд. Турнір проводитиметься що чотири роки, а наступний пройде 2027-го.

Нагадаємо, усі три чемпіонати Європи з футзалу серед жінок, які проводилися до цього моменту – у 2019-му, 2022-му (перенесений із 2021-го) та 2023 роках, – вигравала Іспанія. Збірна України посідала на цих форумах четверте, третє та друге місця відповідно.

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.