Перед завершальною грою «драгоманівок» у груповому раунді чемпіонату Європи серед університетів розклад був такий, що підопічних Олександра Ратича, в принципі, влаштовувала і нічия. Однак, досвід підказував, що якщо налаштовуватись на нічийний результат, то можна і програти. Тому, були сподівання на те, що українські футзалістки все-таки більше гратимуть на перемогу. Тим більше, німкені з університету Мюнстера напередодні показали, що не така вже і страшна команда з Мурсії.

Однак, початок гри для нашої команди пішов за вже звичним для цього турніру сценарієм. Вже на 3-й хвилині поєдинку українки пропустили від Белтрі. Однак, за таким же звичним сценарієм, «драгоманівки» не знітились та почали одразу шукати ключі до воріт Ани Гарде. Щоправда, цього разу, на відміну від двох попередніх поєдинків, швидко відігратись не вийшло. Але при цьому треба зазначити, що поступово українки прибрали ініціативу до себе. Вони були значно цікавіші та гостріші за своїх іспанських опоненток. Тому, і не дивно, що непогані моменти з’являлись у Шульги, Єрьоменко, Дударчук, Підгорної, Гриценко. Але нефарт у завершальній стадії атак та подекуди вдала гра Ани Гарде зводила нанівець усі намагання українок зрівняти рахунок. Також треба відзначити, що у іспанок виникали проблеми, коли наші дівчата вмикали високий пресинг та починали тиснути. Піренейки починали помилятись, але покарати за помилки, на жаль, не вдавалося. Щоправда, і представницям Мурсії теж не вдавалося збільшити перевагу. Але на це були свої причини. По-перше – через високий пресинг від українок футзалістки з Іспанії здебільшого думали про оборону. А по-друге – якщо десь і виникали небезпечні моменти, то надійно грала Митрофанська. Хоча варто сказати, що якби у першому таймі арбітри вилучили гравчиню іспанської команди за позбавлення явної гольової нагоди (як раніше називався фол останньої надії), то, можливо, все склалося б інакше. 

По такій грі було дуже важливо забити швидкий м’яч на початку другого тайму, якщо цього не вдалося зробити у першій 20-хвилинці. Але у другій половині поєдинку іспанки почали більш уважно грати з провідними кравчинями НПУ ім.. Драгоманова. Особливо – з Шульгою, Єрьоменко та Дударчук. До того ж, українки вже не так часто застосовували високий пресинг. А якщо і застосовували, то іспанки вже були готові до цього та більш-менш нормально виходили з-під цих лещат. Окрім того, мурсійки подекуди створювали небезпечні швидкі контратаки. Все це призвело до того, що до екватору другого тайму рахунок був 3:0 на користь піренейської команди. Більше того – рахунок міг би стати і більшим, якби іспанки завершили свої деякі комбінації, які були розіграні, як по нотах, точними ударами. Але вже після екватору другого тайму іспанки стали більше грати за рахунком. За таких обставин нашим дівчатам доводилось шукати варіанти для того, щоб відквитати бодай би один м’яч. Однак, цього, на жаль, не сталося.

Отже, команда НПУ ім. Драгоманова фінішувала у групі на третьому місці (у трьох команд була однакова кількість очок, тому брались до уваги додаткові показники). І саме з третьої позиції українська команда пройшла до чвертьфіналу, де 21 липня зустрінеться з університетом Руана.

Університет Мурсії (Іспанія) – НПУ ім. Драгоманова (Україна) – 3:0
Склад НПУ ім. Драгоманова:
Митрофанська (Ковальчук, 38) – Дудка, Шульга, Гриценко, Козаченко – Підгорна, Бурлаченко, Єрьоменко, Дударчук.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.