Як ми вже повідомляли, 26 серпня стартує чемпіонат Польщі з футзалу серед команд Екстракласи. Саме цей чемпіонат наразі можна називати найбільш «українським», якщо враховувати кількість гравців з українським паспортом (і це ми ще не згадували про польську Першу лігу – там у минулому сезоні також можна було зустріти українських футзалістів у складах деяких команд. – А. Т.). Футзальний портал «5х5» знайомить своїх читачів з командами, у яких у новому сезоні гратимуть українські легіонери, і які, безумовно, будуть цікаві українським вболівальникам.

«Пяст»

Про перехід Кирила Ципуна до складу чемпіона Польщі ми писали. У воротаря збірної України у «Пясті» буде серйозний конкурент – капітан команди з Глівіце Міхал Відух, який був визнаний найкращим воротарем Екстракласи у минулому сезоні. Від такої конкуренції мають виграти обидва воротарі. Сподіваємось, що свій ігровий час наш голкіпер отримуватиме у достатній мірі.

«Дреман Ополе Футзал»

У минулому сезоні кольори цієї команди захищали Вадим Іванов та Сергій Філь. Іванов, який є капітаном команди з Ополе, залишається у складі, а ось Філь у новому сезоні вже гратиме в іншій команді. Натомість, до опольського клубу приєднався колишній гравець юніорської збірної України Денис Бланк, який у минулому сезоні грав за київський «CLUST».

«Футзал Лещно»

Як ми повідомляли, склад цієї команди нещодавно поповнив колишній гравець харківського «Viva Cup» Ярослав Зміївський. Також він нещодавно грав за команду Харківського Національного університету ім. В. Каразіна у рамках футзального турніру Європейських університетських ігор у Лодзі. Нагадаємо, що «каразінці» посіли на цих змаганнях підсумкове п’яте місце.

«Ред Дрегонз»

У минулому сезоні кольори команди з Пнєв грали Максим Паутяк, Микита Сторожук, який знайомий українським вболівальникам за виступами у криворізькому «Приваті» та івано-франківському «Урагані», та Дмитро Камеко, який був граючим тренером, а у новому сезоні мав би очолити «МОКС-Ягеллонію», проте через деякі фінансові проблеми, які мала команда з Білостоку, Камеко так і не зміг розпочати співпрацю з ягеллонським клубом. Максим Паутяк у новому сезоні захищатиме кольори «Відзева». Що стосується Микити Сторожука, то він гратиме за «Ред Дрегонз» і у новому сезоні. Також під час літнього міжсезоння до складу «Червоних Драконів» доєднався українець Сергій Чамуха, який у минулому сезоні грав за команду Першої ліги «Орлік Мосіна».

«АЗС УВ Даркомп»

Склад команди з Міланова приєднався гравець юніорської збірної України Сава Лутай. У минулому сезоні він захищав кольори «Горніка», який вилетів з Екстракласи. Також кольори «АЗС УВ Даркомп» захищають Денис Ліфанов та Віталій Лісниченко

«Ред Девілз»

У минулому сезоні за команду з Хойніце виступали двоє вихованців івано-франківського «Урагану» – Петро Сенюк та Олег Негела. Щоправда, по ходу сезону Сенюк залишив склад «Червоних Дияволів», і залишився лише Негела, який провів непоганий сезон. Гратиме Негела у складі «Ред Девілз» і у новому сезоні. Після того, як клуб з Хойніце вирішив свої фінансові проблеми та дав гарантії виступу у новому сезоні в Екстракласі, з Негелою була підписана нова угода.  

«МОКС-Ягеллонія»

Як ми вже згадували, цю команду в новий сезон мав би повести Дмитро Камеко, котрий міг би замінити Олександра Даниленка, завдяки якому білостоцька команда зберегла прописку в Екстракласі. Тим не менш, один український легіонер у складі клубу з Білостоку таки буде – Олександр Колесников перейшов з донецького «Інтера».

«Відзев»

Стан дебютанта Екстракласи під час цього літнього міжсезоння залишив український воротар Олексій Дахина. Натомість, до команди з Лодзі приєднались Максим Паутяк з «Ред Дрегонз» та В’ячеслав Кожемяка, який у минулому сезоні захищав кольори «Футзал Фіт-Монінг». Нагадаємо, що команда з Бжега, яку очолював Роман Смирнов, не змогла підтвердити свою участь у новому сезоні Екстракласи. Також одним з основних гравців «Відзева» є вихованець харківського футзалу Максим Панасенко.

«АЗС УС»

Ще одна команда, яка у минулому сезоні грала у Першій лізі, а новий сезон розпочне в Екстралізі. У складі команди з Катовіце у минулому сезоні грали двоє українців – Роман Вахула та Максим Кисельов. Гратимуть вони і у цьому сезоні. Окрім того, до них доєднався Микита Можейко, який у сезоні 2021/2022 р. р. грав у складі хожувського «Клірекса». Також у команді з Катовіце гратиме Сергій Лапа, який має бути знайомим українським уболівальникам за виступами у кременчуцькому «Лукасі».

Зазначимо, що це ще не всі трансфери за участю українців. Деякі переходи ще не підтверджені польською стороною, хоча з українського боку підтвердження трансферу вже є. Тому, інформація про українських легіонерів у польській Екстракласі буде оновлюватись. А поки що нагадаємо розклад матчів першого туру.

26 серпня.
«АЗС УС» – «Рекорд»

27 серпня.
«МОКС-Ягеллонія» – «Констракт»
«Відзев» – «Футзал Лещно»
«Бочня» – «Легія»

28 серпня.
«Ред Дрегонз» – «Клірекс»
«Рейтер Торунь» – «Дреман Ополе Футзал»

28 вересня.
«Пяст» – «Ред Девілз»

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні».

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»
Фото:
sportoweopole.pl

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.