З 5 по 12 жовтня проходили матчі Основного раунду Європейської кваліфікації чемпіонату світу з футзалу. Нагадаємо, що це вже другий цикл відбіркових матчів у рамках Основного раунду відбору на ЧС-2024. Перший цикл проходив з 17 по 20 вересня. Відповідно, в Основному раунді залишаються ще два цикли для проведення відбіркових поєдинків – 8-9 листопада 2022 року та 1-8 березня 2023 року. Саме тоді й визначаться команди, які пройдуть до Елітного раунду відбору ЧС-2024 у європейській зоні.

Також варто нагадати, що матчі Основного раунду відбору ЧС-2024 проходять у форматі «дім-виїзд», а не за допомогою міні-турнірів у групах, як це було раніше (формат міні-турнірів у групах наразі залишається лише у Попередньому раунді відбору, який проходив з 5 по 12 квітня цього року. – А. Т.). Відповідно, кількість матчів національних збірних за рахунок цього збільшилась.

Наразі практично всі команди зіграли по два матчі у своїх групах. Щоправда, є команди, які встигли зіграти лише по одному поєдинку, а є й такі збірні, які вже встигли зіграти три поєдинки у рамках Основного раунду – команда Вірменії зіграла саме стільки ігор. І саме збірна Вірменії, яка здобула три перемоги у трьох матчах, вже офіційно стала першим учасником Елітного раунду європейської кваліфікації ЧС-2024. Решта путівок буде розіграна під час листопадових та березневих поєдинків Основного раунду. А поки що поглянемо на ситуацію у групах після зіграних матчів першого кола. 

Розклад матчів, які відбудуться 8 та 9 листопада.

8 листопада.

Група 1
Кіпр – Іспанія

Група 7
20.00.
Хорватія – Ізраїль

Група 8
Данія – Фінляндія

9 листопада.

Група 2
17.00.
Грузія – Австрія

Група 4
Португалія – Литва

Група 5
17.00.
Казахстан – Чорногорія

Група 6
18.00.
Греція – Польща

Група 9
Сербія – Норвегія

Група 10
21.00.
Італія – Швеція

Група 11
18.00.
Косово – Україна

Група 12
Словаччина – Німеччина

Зазначимо, що час деяких поєдинків стане відомий пізніше.

Час початку матчів – київський.

До Елітного раунду проходять переможці груп та чотири найкращі команди, які посядуть у своїх групах другі місця. Володарі ще чотирьох путівок до Елітного раунду стануть відомі після поєдинків раунду плей-оф, у яких зіграють вісім команд, котрі посядуть другі сходинки у своїх відбіркових групах. 

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5» 

Підтримати футзальний портал «5х5» на «Патреоні»

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.